alt

Příprava na závod byla na mě nezvyklá důkladná, tolik kilometrů jsem snad ještě nenatestoval na jeden závod.
 
Kvalifikace:
První část proběhla bez problémů, přesně jak jsem si představoval. Objevil jsem se na trati jen chvíli a dvě měřená kola stačila na pohodlný postup do Top 10. Tam už se vůbec nedařilo, horší kolo už snad zajet nešlo. Dalo by se říct „až“ 5. místo, ale závod byl ještě celý před námi, a byl nakonec velmi dlouhý.
 
Závod:
Na startu bylo cílem neztratit pozice, protože starty nejsou mojí silnou stránkou. Povedlo se udržet 5. místo, a navíc vytěžit jednu pozici na úkor Ondry Zaleše. Dlouhou dobu se jezdilo v první čtyřce v těsných rozestupech. Při prvním Safety Caru jsme zajeli s Vladem do boxů, a ikdyž jsme měli stejné stání a já musel čekat, náskok byl dostatečný a pozici jsem si udržel. Dostal se před nás jen Vojta Polesný, který však v boxech nebyl. Po restartu jsme s Vladem na Vojtu tlačili, a Vlado při velké snaze Vojtu udolat udělal chybu a lehce se propadl. Následoval další Safety Car a Vojta zajel do boxů. Po restartu jsem kroužil na prvním místě a budoval lehký náskok, který před druhou zástavkou činil cca 10 vteřin na Vlada Zubaje. Ten se podařilo i navzdory mé pozdější zastávce udržet, ale co bylo důležitější, tak to, že Vojta Polesný kroužil první s náskokem 20ti vteřin, a oba nás čekala ještě jedna zastávka. Na tu zajel první Vojta, a já ve snaze zvýšit rozdíl mezi námi rychle odrovnal pneumatiky. No Vojta se sice zasekl za Vladem, a já tak pár vteřin na něj najel, ale mě ještě čekala jedna zástavka v boxech. Naštěstí 10 kol před koncem vyjel poslední Safety Car, a tak jsem si první pozici udržel, protože Vojta musel zajet pro nové pneumatiky také. Po restartu se mi naštěstí podařilo odskočit na rozdíl 2 – 3 vteřin, a pak už jsem odstup jen kontroloval.
 
Z mého pohledu velmi zajímavý závod, byť jsem bojoval hlavně na dálku s časem a Vojtou Polesným. Obrovská škoda druhé chyby Vlada 3 – 4 kola před koncem z druhého místa. Nicméně v neděli je na programu druhý závod, který bude jistě neméně náročný a zajímavý, a v týmu věříme, že se nám v neděli povede to co v pátek úplně nevyšlo.

This content has been locked. You can no longer post any comment.