Příprava: Jelikož je série V8 Supercars pro mě na 1.místě, přípravu jsem nepodceňoval. V testovacím závodě mi to ale moc nejelo a tak jsem se ponořil do příruček a auto konečně nastavil. Jenže přišla změna fyziky a to znamenalo set kompletně předělat. Bohužel už jsem neměl do závodu tolik času a tak s trochou pomocí od Vaška Jankovského jsem nějaké nastavení sesmolil.

Kvalifikace: Na trať jsem přišel 11 minut před koncem, takže jsem se nestihl dostat do tempa, ale na čas do Top 10 to stačilo.

Top 10 Shootout: Zajel jsem kolo bez nějaké větší chyby, takže jsem byl celkem spokojen, nakonec to stačilo na 7.místo kousek za 5.

Závod: Start se mi docela povedl, zůstal jsem 7. Po lítací vložce Zaleše, jsem byl nucen zpomalit a postupně jsem ztratil další 3 pozice, ty jsem si v jedné zatáčce vzal zpět a do Safety Caru jsem jel 7 (video). Zamířil jsem do boxů opravit vůz. Byl jsem 13., postupně jsem se prokousal na 8. a předjížděl jsem Tomáše Repíka, jenže Vojta Ševčík v důsledku souboje jel hodně pomalu a lehce jsem ho ťukl a otočil, zamířil jsem na průjezd boxy a vrátil jsem se na 16.místě. Prokousal jsem se na 11.místo a tlačil jsem na Kamila Bartoně, přišel lag Štefana Gábora a ten se objevil v autě Bartoně, což ho v 8.zatáčce převrátilo na střechu a vyjel SC (video) . Do boxů nebyl důvod zajet a posunul jsem se na 5.místo. Do T1 jsme jeli bok po boku a diky skvělému respektu s Alešem Hnykem jsme se tam poskládali a ze souboje jsem vyšel úspěšně. První trojička ujížděla a mě po pár kolech sdolal Ondra Zaleš, pak mu ale padla hra a to pro něj znamenalo konec závodu. Po pár kolech vyjel SC a zamířil jsem do boxů a vrátil jsem se na 9.místě. Při restartu se ocitl Vojta Ševčík na střeše a neskutečným slalomem jsem to projel bez úhony (video). Dostal jsem se na 7.místo a na řadě byl Kuba Krafek, na brzdy do 9.zatáčky jsem ho hodně se štěstím zdolal (video), kdy mi prdel při brždění lítala ze strany na stranu. Pár kol jsem jezdil za Repíkem a pojeho chybě jsem ho předjel. Po mojem zaváhání mě po zavření předjel Pavel Jankovič a jezdil jsem 5. Po závěrečném pitstopu jsem jezdil 6. které jsem si vklidu držel, můj Ford ale začal mít hlad a žral 2,95 l na kolo, takže jsem začal šetřit palivo. K dobru jsem měl 20s na Kubu Krafka. Pak ale přišel SC a zamířil jsem pro pár litrů paliva a nové gumy. V T4 jsem předjel Polesného a Jankovského a v T9 Jankoviče. Po chybě Zubaje jsem byl 2. ani jsem nevěděl jak. Za mnou byl našláplý a hladový Polesný, který využil mého zaváhání a trošku odevzdání souboje ku prospěchu 3.pozice. Tu jsem si hlídal až do cíle. Z 1.závodu jsem velice spokojen, využil jsem chyb a zaváhání soupeřů jak jen šlo a tak se mi alespoň tímto štěstím vrátilo spoustu natestovaných kol. Doufám že v R2 budu konkurenceschopnější a podium si vybojuji na trati.