alt

 

Vzhledem k dobré rychlosti v obou nebodovaných závodech na počátku sezóny jsem vstupoval do prvního závodu s vysokými ambicemi. V kvalifikaci, hlavně pak v top ten shootoutu, se však ukázalo, že trnem v oku je hlavně poslední sektor, kde ztrácím většinu času na konkurenci přede mnou. Na moc rychlá kola jsem si však zálusk nedělal a vsadil jsem na konsistenci v závodě, která se nakonec vyplatila.

Samotný závod pak probíhal až na pár chyb podle představ. Po startu jsem se vyhnul problémům, které nastaly až v momentě, kdy Jankovský otočil Polesného na konci zadní rovinky. V tu chvíli jsem bojoval s Rado Rehorou a stojícího Vojty Polesného jsem si všiml opravdu na poslední moment. Musel jsem auto uvést skoro do klidu, a jelikož auto v pomalé rychlosti beze spojky nereagovalo, a než jsem se stačil rozjet na spojku, ztratil jsem několik pozic. Další krize nastala v momentě po druhém restartu. Za oběma HRTčky jsem nedobrzdil v první šikaně a auto se dostalo na studených pneu do smyku, zezadu mě postrčil Tomáš Repík a málem jsem skončil v armco. To podstatnější však následovalo v další zatáčce. Opět jsem nedobrzdil a musel pokračovat rovně do únikové zóny a dokonce i couvat, do toho samého místa vyletěl i Patrik Novotný a zablokoval mi tak výjezd zpět na trať, takže další čekaní a opravdu krušné momenty. Do konce závodu jsem laboroval s palivem a přemýtal, jestli šetřit nebo ne. Rozhodl jsem se, že pokud nevyjede safety car, budu se snažit dojet co nejdál a až v krajní nouzi zamířit do boxů. Safety Car vyjel a ředitelství vydalo pokyn zrovna v momentě, kdy jsem byl před nájezdem do boxu a zamířil jsem tedy k mechanikům. S čerstvými pneumatikami ALE přeplněnou nádrží jsem pak posledních sedm kol úspěšně bránil šesté místo, na které tvrdě útočil Rado Rehora.

S prvním závodem v sezóně jsem určitě spokojen, v určitých fázích jsem se dokázal držet pilotů ze špičky, a tak by nebylo od věci v neděli výsledek zopakovat, nebo lépe, skončit alespoň v top5.

Kuba Krafek a Pepsi Max Crew Holden

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.