ROUND 1. - Birmingham

Předem mého zhodnocení prvního závodu GWC 6 ,přijměte prosím mojí omluvu za nečinnost.Důvodem je těžké zranění mého šéfmechanika a ředitele týmu v jedné osobě a tím přenesení všech jeho činností a povinností na mou osobu.

 

První závod tradiční zimní série MPL Gladiators Winter Cup VI. byl divoký a plný malých i velkých soubojů o nejlepší umístění.

Těžko někoho individuálně soudit či trestat za chyby kterých se dopustili takřka všichni zůčastnění.

Namátkově vybírám prohřešky kterými jsme se všichni nejčastěji provinily : Zavírání soupeře v zatáčce (Nejčastější nešvar prvního závodu!!! , je rozdíl mezi defenzivní jízdou a tím když je soupeř vedle vás.)

                                                                                                                                        Strkání čumáku auta do zatáčky - podjíždění ( I když jsem si myslel že toto u nás už neuvidím tak bohužel pár "borců" tuto praktiku dál používají)

                                                                                                                                        Absolutní dezorientace v kvalifikaci a v závodě ( Pokud někdo neví na jaké pozici se nachází nebo jestli jede tzv. outlap tak nemá v závodě co pohledávat.Pokud někomu svítí modrá vlajka tak je povinnen na bezpečném místě pustit před sebe rychlejší piloty.Pokud někdo vyjede z boxů do kvalifikace tak je jasné že musí dávát přednost těm kteří již jedou své ostré kolo. NIKDO v kvalifikaci ani v závodě nesmí na okruhu zastavit v závodní stopě pokud k tomu nemá pádný důvod jako je třeba porucha motoru!!!!

  Rozhodl jsem se netrestat nikoho za prohřešky z Birminghamu ale dávám všem výstrahu do příštího závodu.Pokud se budou opakovat stejné chyby ,penalizace bude mít dvojnásobnou hodnotu !!!    

Těším se na vás všechny v dalším závodě.

Martin Zeman                                

This content has been locked. You can no longer post any comment.