29.12.2013 pokračoval Gladiator Winter Cup druhým závodem.Na americkém kontinentu jsme se přesunuli na závodní okruh Thermalito.

Okruh se vyznačuje svým nerovným povrchem a průjezdy dvou tunelů.

Na bezmála šestikilometrový okruh nastoupilo do kvalifikace 18. pilotů ,bylo se na co těšit.

Nejlepším kvalifikačním časem 1:59.481 se prezentoval Dennis Zeťák a nedal tak šanci druhému Petrovi Zoubkovi. Na třetí příčce se usadil Vojta Polesný.

 

Závod odstartoval celkem poklidně.V T1 přišlo absolutní a nepochopitelné selhání Adama Rašnera který nedobrzdil v T1 a tím takřka zničil vůz Vladimíra Zubaje a málem i vojty Hujera.

 

 

 Taktéž Lukáš Horák podceňuje situaci a bez zaváhání točí svůj vůz směrem k apexu T1 i když má vedle sebe Michala Krejčíře.Tímto způsobí i náraz Jirky Žitnika.

 

Lukáš Šerbaum měl v T1 veliké štěstí ,jeho "strčnos style" málem způsobil kolizi hned v začátku jeho manévru.Následný výjezd z T1 po obrubníku odnesl Michal Novosad.

Pokračovalo se dál v závodě.

 

Michal Novosad v čase 7:05 reagoval příliš pozdě na brzdy Jakuba Novosada a utrhl si o něj přední nárazník.

Tímto však Jakuba před nájezdem do šikany tak rozhodil ,že ten poté chybuje.Při výjezdu z této šikany skočí jeho vůz po obrubníku ,Jakub už na to nestihne zareagovat.Nestihne však zareagovat ani Tomáš Labák ,který do Jakuba naráží a oba pak končí ve svodidlech.

 

Tato situace povolává Petra Kulhana s jeho Safety Car.

 

Po restartu závodu v čase 15:13 Vojta Polesný špatně odhadne situaci a vzdálenost a ťukne si do Dennise Zeťáka kterému se poté sveze záď jeho vozu do Petra Zoubka.

 

V čase 15:35 Vlado Zubaj nezvládá svůj nakřáplý vůz a v nájezdu do šikan naráží do pneumatik.Za ním jedoucí Lukáš Šerbaum stačí včas zareagovat a jen o milimetry míjí vladovo roztočené BMW.

Našláplý Jirka Žitnik už nestačí včas reagovat a naráží do Vlada Zubaje přímo.

Michal Kadlčík i Vojta Hujer se naštěstí této nehodě vyhnou včas.

Na trať je opět povolán Safety Car.

 

Po strategických zastávkách v boxech se na prvním místě usadí Michal Krejčíř ,který ale v čase 22:23 nepochopitelně chybuje ,naráží do bariéry z pneumatik.Za ním jedoucí Patrik Hanko nestihne zareagovat a utrhne si o michalovo auto přední nárazník.Touto nešťastnou událostí přinutí Michal Petra Kulhana setrvat ještě pár kol na trati.

 

Po restartu závodu doplácí Lukáš Šerbaum na svůj jezdecký styl.Chybuje při brždění v T1 a zůstává vyset v kačírku.

Našláplý Lukáš Horák vlétne do T1 jako utržený vagón ve snaze předjet "UFO" Vojtu Hujera.Závody ostřílený Vojta Ufo Hujer přibrzdí dříve než je jeho zvykem a pustí tak Lukáše před sebe.Přemotivovaný Michal Kadlčík netuší že má "UFO" po své pravé ruce a nevědomky zavírá Vojtu v zatáčce.Tato drobná strkanice končí dobře pro všechny zúčastněné.

 

Za tunelem ,před osudným místem Michala Krejčíře ,se dostane Petr Zoubek dosti nevybíravým způsobem před Dennise Zeťáka.

 

V čase 31:52 ,při průjezdu nejrychlejší šikanou na trati ,se vůz Michala Novosada rozhoupe.Michal už nestačí zklidnit záď svého BMW a v neřízeném smyku doslova skočí před Vlada Zubaje.Vlado do Michala lehce vráží a oba pak končí mimo trať na trávě.Poté se oba bez úhony vracejí zpět na trať.

 

Dále vše probíha v poklidu.Zbytek závodu je plný malých soubojů až do jeho závěru.

Vyhrává Petr Zoubek před Dennisem Zeťákem.Na třeím místě dojíždí Vojta Polesný.

 

SPRINT

Do sprintu nastupují piloti v opačném pořadí v jakém dojeli závod.

Úkolem těch nejrychlejších je distat se během 15 minut na přední pozice.

 

Hned po startu chybuje Lukáš Šerbaum.Příliš stisknutý plynový pedál přetáčí jeho vůz a naraží tak do svodidel.

Menší tlačenice v T1 se obejde bez karambolu a piloti pokračují v závodě.

 

Při výjezdu do nejrychlejší šikany na okruhu Thermalito ,doplatí Martin Zeman na chybu Tomáše Labáka.Jízda bez předního nárazníku znamená setup startovním polem dolů.

Michal Novosad se po průjezdu T1 ve druhém kole sprintu otáčí a přenechává tak svojí 4. pozici svým soupeřům.

V čase sprintu 10:15 odstavuje svoje BMW Míra Lesniak ,zřejmě z důvodu výpadku spojení.

Na začátku 6. kola využije svých zkušeností Petr Zoubek a v T1 se dostane před Vlada Zubaje a Michala Krejčíře.

Výborně jedoucí Vlado Zubaj ,jak už to tak bývá ,chybuje v rychlých esíčkách a ztrácí tak několik pozic.

Dennis Zeťák útočí na Patrika Hanka a chce tak ukořistit jeho druhé místo.Patrik však nepolevuje z tempa a jede jako drak.

Vypadá to že už je rozhodnuto až do doby kdy Petr Zoubek zjistí že natankoval málo paliva.Na konci sedmého kola zajíždí do boxů a přenechává tak nedobrovolně své první místo Patrikovi.

V poslední kole závodu Vojta "UFO"Hujer dotírá na Lukáše Horáka.Jeho snaha se vyplácí a předjíždí Lukáše při vjezdu do tunelu.

 

Sprint vyhrává Patrik Hanko před druhým Dennisem Zeťákem.Třetí dojíždí Vojta Hujer.

 

Martin Zeman