alt McLaren slaví 8. vítězství a 5. double

Patrik Novotný:

Příprava: Na Magny Course jsem se velmi těšil, získal jsem zde své jediné vítězství na F1 Challenge a v mé první sezóně v F1 na MPL sem zde zajel svůj nejlepší výsledek, takže sem chtěl určitě bojovat o vítězství.

Měl jsem trochu problémy s opotřebením pneu, ale podařilo se to vyřešit tak, aby softy v pohodě vydrželi. Zvolil jsem vysoký přítlak, abych neztrácel hodně času v rychlých šikanách. Nastavení bylo skvělé.
 
Kvalifikace: Celou noc sem trávil v koupelně na záchodě a celý den mi bylo špatně. Takže cíle pro závod bylo hlavně dokončit, bylo mi hodně špatně.
Na server sem se připojil až přímo do kvalifikace a hned na výjezdu z T3 sem byl dlouhý a poškodil svůj vůz. I přesto to pro mě bylo 3.místo na startu.
 
Závod: Start byl nadprůměrný, vzhledem k tomu, jak se mi tento rok nedaří. Po prvním kole jsem se usadil na 3.místě za Radiměřským a Polesným.
Polesný udělal chybu a do souboje o 2.místo se přidal Kulhan s Veselým. Setřásl sem je a dojel jsem Milana. Pár kol jsem mu jezdil za zadním nárazníkem a podařilo se mi ho předjet.
Za pár kol mě dojel kolega a ujal se vedení s lehkým vozem. Těžko sem se snažil soustředit a dělal jsem drobné chyby, ale víceméně sem jel konzistentně. v 33.kole sem jel na 1.pitstop. 
Po Vojtovo pitstopu sem se ujal před něj vedení o 2s, ale Vojta překročil rychlost v boxech a následně chyboval a skončil v závodě. Zbývalo 30 kol a náskok sem navyšoval jak na Milana , tak na Peťu.
Pneu celkem znatelně ztratili grip, ale stále sem náskok lehce navyšoval. Snížil jsem tedy boost a snažil sem se posledních 20 kol z posledních sil soustředit.
Naštěstí se to podařilo a dojel sem si zde pro vytoužené vítězství.
 
Titul je už zase o kousíček blíž, ale ještě je třeba stále makat a nepolevit.
Pohár konstruktérů vzhledem k výpadku Jordanu už můžeme slavit v Malajsii, což bude náš cíl.
 
Malajsie bývá hodně zrádná na nastavení a na pneumatiky, takže je na čase se přesunout do kokpitu na trať.
 
Ahoj v neděli.
 
alt

 

Petr Kulhan:

 

Z mé strany se dá říct jediné slovo. Zklamání. Trať v kombinaci s nastavením auta mi sedla asi nejvíc z letošního roku. Měl jsem vymyšlenou skvělou strategii. Vše fungovalo perfektně. Tedy až do začátku kvalifikace. Při ostrém pokusu mi volant přestal podřazovat. Nevím proč, během tréninku žádné známky tohoto poškození nevykazoval, takže jsem neměl šanci reagovat. Kvalifikační kolo jsem proto ukončil předčasně.

Myslel jsem si, že to byl ojedinělý úkaz a v závodě bude vše OK. Bohužel jsem se mýlil. Stále ve všech prudkých bržděních mi převodovka zůstávala zaseknutá na 6. převodovém stupni, což mě stálo ohromné množství času. Sice s kombinací dalších událostí v závodě z toho bylo 2. místo v cíli, ale to je pro mě málo. Tenhle závod jsem mohl v pohodě vyhrát, ale technika mi v tom zabránila. Nezbývá tedy nic jiného, než uhájit první místo v poháru konstruktérů a Patrikovo vedení v šampionátu jezdců.

Snad se uvidíme v Malajsii, pokud to technika dovolí.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 80 guests
MPL Registrace: 478