alt

Patrik Novotný:

Příprava: Začala až v den závodu. Zprvu jsem ladil přítlak, tentokrát sem zvolil nižší a jelo se mi vcelku dobře. Chtěl sem jet softy, takže sem si ještě chvíli hrál s nastavením, než sem byl s opotřebením spokojen. Celkem se opotřebovávali brzdy, takže sem raději přidal na předních kotoučích a solidní nastavení bylo hotové.

Kvalifikace: Nepovedla se mi 1.zatáčka a následně vracák v 2.sektoru. 3 sektor byl výborný, ale o desetinu to nestačilo na kolegu Petra, což pro mě znamenalo 2.místo na startu.

Závod: První fáze startu se mi povedla, následně sem ale moc sešlápl plyn a začli se protáčet zadní kola, takže sem musel ubrat a toho využil Polesný s Pšenicou. Po T1 mi Petr Pšenica vjel do stopy, takže sem musel ubrat a tim sem zůstal na 4.pozici. Při nájezdu na rovinu sem dostal smyk a využil toho Milan. Rozhozen po prvním kole sem začal stahovat dvojici Pšenica, Radiměřský a oba sme Petra zdolali do vracáku. Následně sem si poradil i s Milanem a Peťa Kulhan chyboval, takže sem byl 2. Snažil jsem se stahovat vedoucího Vojtu, ale softy nefungovali dle představy. Pral sem se s nedotáčivostí kvůli nízkému přítlaku. V závodě poté skončili Polesný s Veselým , takže sem se ujal vedení.

Po prvním pitstopu sem se vrátil 1,5s před Petra Pšenicu a snažil jsem se ho udržet do jeho zastávky. Petr mě ale za pár kol dojel a předjel a začal mi poodjíždět a né a né do boxů.Věděl jsem, že se budu muset ještě hodně snažit, jestli chci vyhrát. Petr mi ujel na nějaké 4s a jel do boxů a mě zbývalo do zastávky 12 kol. Jel jsem co to šlo a snažil jsem se si vybudovat náskok, abych měl do závěrečných kol alespoň 10s, protože sem věděl, že mi pneumatiky odejdou nějakých 5 kol před cílem.

Petr ale odstoupil, takže sem přešel do úsporného režimu a s hrůzou sem sledoval vzrůstající teplotu brzd. 7 kol před cílem se stalo to, čeho sem se obával a pravá přední brzda byla zničená. Bohužel mi ulítla záď vozu a urazil sem si přední křídlo a tím sem přišel o možnost udržet 45s náskok. Mohlo to ale dopadnou hůře a v závodě sem mohl skončit. Byl sem rád, že alespoň můžu pokračovat a po výměně předního křídla sem se vrátil těsně za dvojici Radiměřský, Kulhan.

Už sem jen dokružoval do cíle a na dálku sledoval souboj o vítězství a sem moc rád, že to Milan poprvé dokázal a tímto mu velice gratuluji k premiérovému vítězství.

Bohužel sem podcenil nastavení brzd. Opomněl jsem vzrůstající teploty a tím i opotřebení během závodu, než tomu bylo po pár kolech při testech.

Z předposledního závodu si tedy odvážím další podium a těším se na můj poslední 127.závod F1 na MPL.

Petr Kulhan:

Příprava: Příprava byla mizivá. Dal jsem si pár kol před závodem. Rozhodně jsem nechtěl jet nízký přítlak, proto jsem si auto nastavil na vetší stabilitu a šetrné k pneumatikám. věděl jsem, že pokud budu muset předjíždět, bude to problém.

Kvalifikace: Byl jsem trochu opatrnější na brzdách v T3 a T6. Nakonec to těsně stačilo na mojí čtvrtou pole position.

Závod: Měl jsem jasný cíl. Utrhnout se před T3, abych měl na rovince dostatečný náskok, aby mě nizkopřítlačňáci nechytli. To se podařilo. Na druhé místo se dostal Vojta Polesný, který se držel v rozestupu do 2s za mnou.

Bohužel ve 4. kole jsem byl v T1 trochu agresivnější a dostal hodiny. Z prvního místa jsem se propadl na poslední. Výhoda, kterou jsem měl v podobě vysokého přítlaku a stability, se nyní stala největším problémem. Jak předjet ostatní s TOP SPEED přes 330 km/h s mojí do 318 km/h.

První na řadě byl Honza Veselý. Zapnul jsem boost 10, abych si alespoň trochu navýšil maximálku. Do T6 jsem zaútočil a Honza musel chtě nechtě ustoupit z boje. Bohužel jsem si podřadil až na první rychlostní stupeň a při akceleraci se roztočil.

Než jsem Honzu stihl podruhé dostihnout, odstoupil pro kolizi ze závodu. Další na řadě byl Petr Pšenica, kterého jsem díky lehčímu autu za 3 kola dohnal. Petrovi se sice v T6 nechtělo moc uhybat, ale přesto i on musel kapitulovat. Pak následoval Milan Radiměřský. Když jsem se na Milana snažil vytvořit tlak, musel jsem jít před Mercedes tribunou prudčeji na brzdy, protože Milan na nich byl hodně opatrný a to mě opět poslalo do smyku.

Musel jsem tedy opět dohánět ztrátu. Ale to se už blížila moje zastávka v boxech. Do ní jsem stihl opět zdolat pouze Petra Pšenicu, který tentokrát uhnul sám z cesty. V boxech jsem kvůli chybě mechaniků strávil o 6s víc, než jsem musel. Tato ztráta mě po boxech stála pozici před Milanem, jelikož se po své zastávce vynořil 6s přede mnou. Bohužel po soubojích s kluky v první části závodu jsem měl strach o motor. Přepnul jsem tedy na boost 1 a chtěl závod dokroužit, protože jsem neměl šanci bez boostu 10 je předjet a to by můj motor nevydržel.

Postupem času ze závodu odpadl jak vojta Polesný, tak Petr Pšenica. Rozestup mezi mnou a Milanem Radiměřským se celou dobu pohyboval do 7s i po druhé zastávce. Chtěl jsem si s Milanem tedy zabojovat alespon o druhé místo. Milana jsem i přes zaplý boost 1 pomalu stahoval. 10 kol před cílem jsem ho dohnal, ale za Mercedes tribunou byl Milan opět velice opatrný a já musel na něj reagovat. Bohužel jsem se opět roztočil a rozestup byl opět na 7 vteřinách. 7 kol před cílem zahlásil Patrik Novotný problém s brzdami a poškození předního spoileru. V tu chvíli jsem si to mohl s Milanem rozdat o vítezství.

Milana asi začala svazovat nervozita, protože jsem ho rychle dotáhl a měl jsem 2 kola na to ho předjet. Bohužel jsem si vzal příliš málo paliva, takže naboostování motoru opět nebylo možné. Zkusil jsem ho tedy vycukat a donutit k chybě. Na rovince bylo krásně vidět, jak jsem už v omezovači a i přes větrný pytel mi Milan ujíždí. V brdných bodech a v zatáčkách jsem si ho zase dohnal. V posledním kole Jsem chtěl využít dobrého stavu pneumatik a lepší trakce k dobrému výjezdu na cílovou rovinku. to se i povedlo, ale Milanovo naboostované auto a krátká rovinka byly proti. Rozdíl byl 0,069s.

Gratuluju Milanovi k prvnímu vítězství, za tu oddanost si to zasloužil. I když mě mrzí, že jsem nedokázal vyhrát druhý letošní závod.