alt

Před 14ti dny se uskutečnil DVANÁCTIHODINOVÝ závod v kanadském Rattle Snake Point s vozy GT2 a byl součástí našeho Gladiator Winter Cupu. Jelo se celkem šest session po dvou hodinách. Díky tomu celková délka závodu vzrostla na 12hodin10minut.

Jak ale dopadly session? Kdo zajel nejrychlejší kola, jaké bylo vůbec nejrychlejší kolo závodu? Která session trvala nejdéle a která naopak byla tou nejkratší? Projevila se na jezdcích únava a tma? Odpovíme si níže.

Start první session byl určen už na 8hodinu ranní. Nevím, jestli vůbec někdy takhle začínal nějaký závod. Ale ranních ptáčat bylo hodně, sešlo se nás tam 11.:) O startovním pořadí rozhodovala průběžná klasifikace z GWC4 a rychlost registrace do fora. To platilo pro ty jezdce, kteří neměli žádnou účast v GWC4.

alt

Většina jezdců měla poctivě natrenováno a téměř všichni dojeli. Martin Candra se sice na závod připojil, ale šel ještě dobít baterky do postele. Vyjel na posledních cca 15minut.

Race 1)

Celkový čas 2:01:07.901

Nejrychlejší kolo: Zaleš 2:37.970

Nejrychlejší kolo z nejrychlejších sektorů: Zaleš 2:37.649 (Zaleš 1.sektor 52.089, Zaleš 2.sektor 49.695, Zaleš 3.sektor 55.866)

Start do druhé a dalších session už probíhal z boxů. Musím jezdce pochválit, že nikdo nebláznil a všechny výjezdy od mechaniků do boxové uličky proběhly v naprostém pořádku. Jezdci už měli trať zmáknutou a bylo to vidět i na závodním tempu. Už se nejelo tolik s rezervou, ale na krev. Každej chtěl dohánět či navyšovat ztrátu z předchozí session a bylo to znát i na celkovém čase.

alt

Vítěz projel cílem o 30vteřin rychleji, než vítěz prvního závodu.  Jankovský do této session sice nastoupil, ale neodjel ani jedno kolo. Dva jezdci závod nedokončili kvůli chybám.

Race 2)

Celkový čas 2:00:33.620

Nejrychlejší kolo:Polesný 2:38.230

Nejrychlejší kolo z nejrychlejších sektorů: 2:37.587 (Polesný 1. sektor 52.036, Polesný 2. sektor 49.564, Zaleš 3.sektor 55.987)

Ztráta nejrychlejšího jezdce ze součtu jeho nejrychlejších sektorů: +0.165 (Zaleš 2:37.752)

Start třetí session začínal ještě za denního světla, ale během session už jezdci s velkým napětím očekávali tmu. Přišla zhruba po hodině a 15minutách, kdy se už bez reflektorů nedalo jet. Jako první na ní doplatit vedoucí jezdec této session, Zaleš. Který se po nutných opravách propadl na 8místo se ztrátou kola na duho Hančl a Polesný. V této session taky odpadl jezdec kvůli poruše motoru, stalo se tak pouze jednou z celých 12ti hodin. Byl jím Víta Vacha, který bojoval o vedení se Zalešem a Hančlem.

alt

Tato session byla zatim nejpomalejší, ale nabídla nejtěsnější rozestup mezi prvními dvěma. +0.640tisícin.

Race 3)

Celkový čas 2:01:14.968

Nejrychlejší kolo: Zaleš 2:37.865

Nejrychlejší kolo z nejrychlejších sektorů: 2:37.555  (Zaleš 1.sektor 52.041, Polesný 2.sektor 49.737, Zaleš 3.sektor 55.777)

Ztráta nejrychlejšího jezdce ze součtu jeho nejrychlejších sektorů:+0,069 (Zaleš 2:37.624)

Start ve čtvrté session byl za absolutní tmy a  jezdci byli sami zvědavi, jak tuto session zvládnou. Už se ozývali s bolavým zadkem, loktem, ramenem... :)

Vnitřně už ale každý tušil, že boj o prvenství přiostřuje. V imaginárním vedění byl Polesný, který měl pohodový náskok na Hančla. Jako třetí byl nejspíš Prokeš se Zalešem. Na trati v této session to ale vypadalo jinak. mezi čtveřicí Polesný, Hančl, Vácha a Zaleš byl boj na ostří nože a nikdo nikomu nedaroval ani milimetr dráhy. Souboj o tisícnky byl mezi těmito jezdci v každém kole. Jediné zaváhání a ztráta ze dvou vteřin vzrostla na sedm a jezdec byl ještě pod větším psychickým tlakem.

alt

Tato session byla odjeta o 23vteřin rychleji, než session předchozí a bylo zde i nejvíc nehod. Celkem pět. Únava a ztráta koncetrace si vybíraly svou daň.

Race 4)

Celkový čas 2:00:51.814

Nejrychlejší kolo: Zaleš 2:38.070

Nejrychlejší kolo z nejrychlejších sektorů:  2:37.419 (Zaleš1.sektor 52.000, Polesný 2.sektor 49.659, Zaleš 3.sektor 55.760)

I v páté, předposlední session byl start za absolutní tmy a jezdci s různými bolestmi byly slyšet čím dál tim víc. :o) Unavou usnul Michal Krejčíř, který se probudil až pět minut před koncem session.:) Tato session nabídla velice krásné souboje mezi trojicí Zaleš, Hančl, Vácha, kteří bojovali celou třetinu závodu o první místo. Jejich nájezd do pomalé zatáčky, kde byli tři vedle sebe byl pouze třešničkou na dortu. Byla znát vyzrálost a respekt vůdči sobě. Nic krom odřeného laku se autům z těchto soubojů nestalo. Mára Pokorný alias CidJc mohl být v této session se svým výkonem spokojen, jelikož se konečně podíval do cíle. Naopak zklamání prožíval Polesný, kterému padl internet a dal tím šanci Hančlovi, který se probojoval na vedoucí pozici a Zalešovi, který se s ním srovnal do stejného kola.

alt

Tato session byla odjeta o 10s rychleji, než session čtvrtá, což mě maličko překvapilo. Je vidět, že i přes bolesti do toho jezdci dávali všechno.  Nejrychlejší kolo nebylo zdaleka tak rychlé, jako v předchozím závodě, ale jelo se nejspíš konzistentněji.

Race 5)

Celkový čas 2:00:41.448

Nejrychlejší kolo:  Zaleš 2:38.291

Nejrychlejší kolo z nejrychlejších sektorů: 2:37.453 (Polesný 1.sektor 51.976, Zaleš 2.sektor 49.737, Zaleš 3.sektor 55.740)

I šestá a zárověň poslední session startovala za tmy a s radostí už každý čekal, kdy vyjde Slunce. Té tmy už měl každý plný zuby.:D Jen dodám, kvůli kopání ze hry, tato session startovala po osmé hodině večer místo šesté večerní a jezdci si ,,natáhli" přestávku ze 7min na 15min.

V této session to už bylo kdo s koho. Vedoucím jezdcem byl Hančl, druhý byl Polesný a třetí Zaleš. David Hančl to měl ve svých rukou. Jen chyba, nucený odpočinek nebo výpadek internetu ho mohl zbavit vedení. Alespoň jednu z těch věcí si přáli jeho nejbližší soupeři. Naději jim nakonec dal sám, když ve druhém kole udělal chybu a musel do boxů. Na své soupeře měl ztrátu necelé jedno kolo. Ve vedení session byl Zaleš následovaný Váchou a Polesným. Kluci neměli co ztratit, jeli co to šlo. Kdo čekal, že na jezdcích bude znát unava a bolest části těl, které se potřebovaly k řízení byl na omylu. Poslední session se stihla odjet v NEJKRATŠÍM čase!!! Doposud nejrychlejší druhá session byla šestou session překonaná o 11vteřin! To je zhrua rozdíl 0,250 tisícin na kolo.

alt

Race6)

Celkový čas 2:00:22.890

Nejrychlejší kolo: Zaleš 2:37.947

Nejrychlejší kolo z nejrychlejších sektorů: 2:37.154!!!! (Zubaj 1.sektor 51.752, Polesný 2.sektor 49.688, Zaleš 3.sektor 55.714)

Ztráta nejrychlejšího jezdce ze součtu jeho nejrychlejších sektorů: +0,319 (Zaleš 2:37.473)

Jaké bylo vůbec nejrychlejší kolo ze všech nejlepších sektorů?

Nejrychlejší první sektor zajel Zubaj, bylo to v poslední session 51.752.

Nejrychlejší druhý sektor zajel Polesný, bylo to v druhé sesson 49.564

Nejrychlejší třetí sektor zajel Zaleš, bylo to v poslední session 55.714

Nejrychlejší kolo z nejrychlejších sektorů má hodnotu 2:37.030. To je pouze o 124tisícin rychlejší, než čas 2:37.154, který byl v šesté session. Tyto těsné rozdíly jasně ukazují, že se jelo ostré tempo po celou dobu 12ti hodinového závodu.

Nejrychlejší Session: Race 6 - 2:00:22.890

Nejpomalejší Session: Race 3 - 2:01:14.968

Nejrychlejší kolo v: Race 3 - 2:37.865 (Zaleš)

Nejrychlejší kolo, ale nejpomalejší ze všech Session: Race 5 - 2:38.291(Zaleš)

Nejrychlejší kolo z nejlepších sektorů bylo v: Race 6 - 2:37.154  (Zubaj 1.sektor 51.752, Polesný 2.sektor 49.688, Zaleš 3.sektor 55.714)

Nejrychlejší kolo z nejlepších sektorů, ale nejpomalejší ze všech Session: Race 1 - 2:37.649 (Zaleš 1.sektor 52.089, Zaleš 2.sektor 49.695, Zaleš 3.sektor 55.866)

Ještě jednou konečné výsledky celého závodu:

Vítěz ujel celkem 270kol za 12hodin 10minut 20s

1. Hančl 12:10:20s

2. Polesný + 296,2s (4min 56,16s)

3. Zaleš + 372,5s (6min 12,48s)

4. Prokeš + 3230s (53min 49,98s)

5. Vácha + 4884,1s (81min 24,06s) (1h21m24,06s)

6. Krejčíř + 10147,4s (169min 7,38s) (2h49min7,38s)

7. Gajdoš + 10249,7s (170min 49,68s) (2h50min49,68s)

8. Candra + 19087,1s (318min 7,08s) (5h18m7,08s)

9. Novotný + 22547,2s (375min 47,16s) (6h15m47,16s)

10. Zubaj + 29385,4s (489min 45,36s) (8h9m45,36s)

11. Pokorný(CidJC) + 34499,8s (574min 59,76s) (9h34m59,76s)

12. Jankovský + 36120,9s (602min 0,9s) (10h2m0,9s)

Všem jezdcům velké dík a uznání co se alespoň pokusili něco odjet. Doufám, že trať Rattle Snake Point, která byla pro všechny neznámou na Vás udělala příjemný dojem, a že nakonec  byla opravdu nejlépe zvoleným okruhem  pro tento druh závodu.