Jeld Wen - Winton - Round 4

Je to zhruba rok, kdy naši jezdci Petr Skopový a Lukáš Chocholouš naskočili do kolotoče V8 Supercars zde na Max Power League a bylo to právě zde na trati ve Wintonu, tehdy ještě za tým Holden.

Chtěli jsme využít zkušeností z minulého ročníku na této trati, jenže auta nefungovala a naši jezdci byli pomalí. Nakonec se naše Fordy podařilo v rámci možností nastavit a také časy šli trošku dolů.

Tato trať je velice náročná na pneumatiky a nedá se zde moc předjíždět, kvalifikace tedy bude velice důležitým prvkem za případným úspěchem nebo neúspěchem v závodě.

Den závodu nadešel, v kvalifikaci se naši jezdci nějak nemohli rozběhnout, leč na Topten to stačilo. Jezdci Volva (David Vysloužil) jsme poskytli nastavení - jako vždy... a byl z toho poprvé postup do Topten, který dokonce postoupil v lepším čase než náš jezdec Lukáš Chocholouš. V Topten ale Volvo udělalo chybu, tak z toho bylo jen 10. místo.

Lukáš Chocholouš se kvalifikoval na slušném 6.místě ale s časem 1:20.228 nebyl spokojen.

Petr Skopový zajel slušný čas 1:19.615 a to stačilo na konečné 4.místo na roštu.

Start závodu:

Petr Skopový zdolal Denise Urbana a posunul se tak na 3. místo po startu, ale Lukáš 2 pozice ztratil na úkor Adriana Vajnera a skvěle odstartujícího Toma Repíka (8. pozice na startu) se sesterským Fordem Bottle-O, který se na chvíli protáhl až za našeho prvního jezdce Jeld Wenu Petra Skopového na 4. pozici, než ho překonal Denis Urban.

Denis pak tlačil několik kol na Petra a také ho předjel, našemu týmu tedy patřilo 4. a 6. místo v závodě, Lukáš již předjel Adriana a útočil na Toma Repíka, kterého pak v pěkném souboji předjel.

Tímto začal náš interní týmový souboj na trati mezi našimi piloty. Petr měl po úvodu závodu na Lukáše náskok asi 7s. S plnou nádrží a na čerstvých gumách Petr Lukášovi poodjížděl, ale postupně, jak palivo v nádrži mizelo a gumy mizeli v asfaltu zatáček na trati se karta mezi našimi jezdci obracela a Lukáš postupně Petra stíhal. Z původních 7s náskoku zbyly jen 3s a Petr ve 22.kole zamířil k mechanikům.

Lukáš zůstal na trati ještě 2 kola, a tak po prvních zastávkách bylo mezi našimi jezdci znovu 7s rozdílu. Ve druhém styntu se opakoval scénář z toho prvního, i teď měl Petr náskok 3s než ve 44.kole zamířil na poslední zastávku k mechanikům. Lukáš si zastávku co nejvíce oddaloval a zamířil k mechanikům až v 50.kole aby měl pneumatiky v co nejlepším stavu a mohl pomýšlet na útok na 4.pozici týmového kolegy.

Ke konci závodu Petr Skopový dojel bojující skupinku 3 vozů, 7. M.Kadlčík, 8. D.Stejskal a 9. D.Vysloužil a nechtělo se mu moc do tohoto pěkného souboje zasahovat. D. Vysloužil udělal chybu a pustil Petra trochu předčastně a ztratil kontakt se soupeři, ale jak se Petr dostával i přes Davidovi konkurenty, zase se docvakl a mohli pokračovat. Jenže Lukáš Chocholouš, který stíhal Petra taky nechtěl moc promluvit do souboje, ale zase si nechtěl Petra nechat moc poodjet, takže trojička bojovníků zase neměla klid, o to míň když se k ní dotáhl ještě Tomáš Repík na nejčerstvější sadě gum. 

Mezitím Adrian Vajner jezdící na 6.místě udělal chybu a rozbyl svůj Holden o zeď. Lukáš se přes trojičku dostal a blížil se Petrovi, už ale nezbývalo moc kol, šance na přímý útok tedy nepřišla a naši jezdci protínají cílovou čáru na 4. a 5. místě s rozdílem 0.213s.

 

Bojující již čtveřička si to rozdávala až do cíle. Tomáš Repík postupně zdolal všechny své konkurenty - D.Vysloužila, D.Stejskala, kterému nenechal místo, vyhnal ho na trávu a ten v hodinách málem ještě sundal D.Vysloužila...předjel  i M.Kadlčíka, který chtěl pozici v předposlední zatáčce vybojovat zpět, ale byl delší, postrčil Toma, pozici mu vracel a toho všeho využil David Vysloužil a dojel si pro svůj nejlepší výsledek ve V8 Supercars - 6.místo.

 

Tedy na závěr,

škoda malé účasti v tak skvělém šampionátu, závod a souboje jsme si jako tým užili, snad příště se nás sejde víc.

PS: Chceme poprosit admina ať nás po zbytek sezony vždy dopíše do výsledků na 4. (P.Skopový) a 5. místě (L.Chocholouš) protože to už není normální :D :D :D

 

 

Za tým Jeld Wen Petr Skopový (Skopy)

Komentáře   

 
+2 #2 Tomáš Repík 2015-04-28 00:34
Juchu parada, vyborne poctenicko. A gratulace kolegum od fordu k vybornym vykonum ;)
Citovat
 
 
+1 #1 david Badula 2015-04-27 22:13
ooo děkuji ,po dlouhe době ,jsem si přečetl i o sobě něco :-)
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum V8 Supercars


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 127 guests
MPL Registrace: 478